Dane adresowe:

Dom Pomocy Społecznej „SENIOR”im. Jana Kaczmarka w Czeladzi

41-250 Czeladź, ul. Szpitalna 5A Sekr. 32/265-94-00 / Adm. 797-860-880 Dział terapeutyczno-opiekuńczy 502710937 Email: senior[at]senior.czeladz.pl

Jesteś na: Strona główna / Aktualności / JAK ZOSTAC MIESZKANCEM DPS

JAK ZOSTAC MIESZKANCEM DPS

PIERWSZY KROK

Pierwszym etapem powinno być zapoznanie się z domem pomocy społecznej w tym najlepiej wizyta na miejscu.Serdecznie zapraszamy  w kazdy dzien od poniedziałku do piątku w godzinac od 8.00 do 14.00. Ma to być nowe miejsce zamieszkania  i to z reguły na na lata więc jest to wazny krok.

Na etapie wstępnym potrzebujemy :1- rozeznania w istniejących  mozliwosciach zakwaterowania

2- wniosku pisemnego o skierowanie do DPS.

3.-wywiadu srodowiskowego , przeprowadzonego  przez terenowego pracownika socjalnego

4- opinii osrodka pomocy społecznej

5- decyzji ZUS lub oswiadczenia  o wysokosci dochodów.

Pierwszy ruch formalny ze strony zainteresowanej osoby to skontaktowanie sie z własciwym dla danego terenu pracownikiem socjalnym.Słuzyc on będzie pomocą w skompletowaniu potrzebnych dokumentów.  Do pracownika socjalnego  nalezy bowiem złozyc wniosek o skierowanie do dps .Również pracownik socjalny przeprowadza wywiad srodowiskowy , w którym stwierdza niemozliwość zapewnienia opieki w dotychczasowym miejscu zamieszkania.

GDY JUZ MAMY DOKUMENTACJĘ

Powyzsze dokumenty przekazywane są do miejskiego osrodka pomocy społecznej lub powiatowych centrów pomocy rodzinie. Wydają one decyzję o skierowaniu do placówki.

OCZEKIWANIE

Po spełnieniuwszystkich formalnosci czekamy. Okres wyczekiwania powinnismy wykorzystac  na załatwienie wszystkich prywatnych spraw w dotychczasowym miejscu zamieszkania.Podawany czas oczekiwania podlega zmianom gdyz czesc osób  rezygnuje z miejsca , czesc prosi o zmiane terminu.Zmianie moze tez ulec liczba wolnych miejsc .Bądżmy przygotowani ze będziemy zmuszeni zgłosic sie  do dps wczesniej. W trakcie oczekiwania osobom samotnym wymagajacym opieki przysługują usługi opiekuncze z osrodka opieki społecznej.Zakres takiej usługi ustala miejscowy pracownik socjalny opieki społecznej.

DZIEN PRZYJĘCIA 

Dzien przyjęcia jest sporym przezyciem.Po umówieniu sie z pracownikiem socjalnym dps pojawiamy sie tam z niezbędnymi dokumentami i przedmiotami osobistymi. Mozliwosc przywiezienia wiekszej ilosci przedmiotów prywatnych np.mebli nalezy uzgodnic wczesniej. Osoba nowoprzyjęta lub opiekun prawny podpisuje zgode na stosowanie sie do wewnetrznych regulaminów placówki.

OPŁATY

Mieszkaniec dps ponosi częsciową opłatnosc miesięczną za pobyt .Kwota odpłatnosci ulega zmianom , ale nie moze byc wyzsza niz 70% dochodu mieszkanca.Pozostałe 30% stanowi tzw. kieszonkowe mieszkanca, czyli jego dochód z którego moze swobodnie korzystac.

Redakcja strony: JAK ZOSTAC MIESZKANCEM DPS Rejestr zmian

  • Podmiot udostępniający informację:Hodurek Dominik
  • Pierwsza publikacja:Hodurek Dominik2016-07-26 11:32:15
  • Aktualizacja publikacji:Hodurek Dominik2016-07-26 12:36:35
  • Wytworzenie publikacji:Hodurek Dominik2016-07-26 12:36:01
  • Zatwierdzenie informacji:Hodurek Dominik2016-07-26 12:36:01
Drukuj Liczba odwiedzin: 56

Obsługa i nadzór techniczny: IntraCOM.pl